Vestuvių filmavimas. Kaip išsirinkti vestuvių operatorių?

Galima vestuvių operatoriaus ieškoti pagal daugelį kriterijų, bet turbūt svarbiausias iš jų – patirtis.Vestuvių filmavimas turi savo specifiką, todėl šio svarbaus proceso negalima patikėti žmogui, kuriam tiesiog patinka filmuoti, šio darbo turi imtis specialistai, kurie nuolat tai daro, išmano bei myli savo darbą.

Daugeliui žmonių, kurie mėgsta filmuoti, ir nori nuo kažko pradėti, neretai atrodo, kad vestuvių filmavimas puikus ir lengvas startas. Deja, vestuvių filmavimas – sudėtingas video žanras ir labai dažnai vestuvių filmuotojai mėgėjai pridaro daugybę klaidų, kurių niekaip negalėsite ištaisyti. Juk vestuvės vyksta tik kartą gyvenime ir visi nori, kad pačios svarbiausios akimirkos Jūsų gyvenime būtų įamžintos kokybiškai bei profesionaliai. Taigi kaip nesuklysti ir pasirinkti gerą ir patyrusį vestuvių operatorių? Štai keletas pararimų.

Paprašykite video pavyzdžių

Šis punktas yra privalomas. Turite vestuvių operatoriaus paprašyti keleto video pavyzdžių (patartina peržiūrėti bent 3 video pavyzdžius). Dažnai rimti vestuvių fimuotojai video pavyzdžius publikuoja savo internetinėse svetainėse, bet jei nusprendėte rinktis vestuvių operatorių, kuris neturi internetinės svetainės bei teigia, kad video pavyzdžių negali parodyti dėl kitų žmonių privatumo, greičiausiai darote didelę klaidą.

Geriausia būtų pažiūrėti pasirinktus video nuo pradžios iki galo. Pažiūrėję visą video, suprasite, ar vestuvių operatorius gali nufilmuoti visą renginį be priekaištų ar filmuojama „bangomis“.

Taip pat vienas patikimiausių operatorių patikimumo kriterijų – buvusių klientų atsiliepimai. Atsiliepimai dažnai paliekami įvairiuose forumuose ar video operatorių internetinėse svetainėse. Dažnai šie atsiliepimai yra patikimi, objektyvūs, bet aklai jais pasikliauti irgi nereikėtų. Jei kyla klausimų, paprašykite buvusių klientų kontaktų ir įsitikinkite patys.

Užtikriname, kad Aurastudio klientų atsiliepimai yra neiškraipomi ir neredaguojami!

Bendravimo įgūdžiai

Geras vestuvių operatorius turi mokėti puikiai bendrauti su žmonėmis, mokėti jiems pasakyti, ko iš jų tikisi ir panašiai. Gera komunikacija tarp vestuvių operatoriaus ir šventės dalyvių užtikrina, kad visi žino, ką daryti, ko tikėtis, o tai aiškiai matysis galutiniame rezultate.

Svarbi vestuvių operatoriaus komunikacija ne tik su šventės dalyviais bet ir su kitais vestuvių šventės profesionalais. Labai svarbu, kad vestuvių operatorius bei vestuvių fotografas dirbtų išvien, vienas kitą papildydami ir padengdami.

Stilius

Skirtingi video operatoriai turi skirtingus stilius, turite išsirinkti, koks stilius Jums prie širdies. Dažniausiai pasitaiko šie stiliai:

  • Meniškas (cinematic) stilius;
  • Realybės šou filmavimo stilius;
  • Dokumentikos filmavimo stilius (įtraukiant interviu, balsa už kadro ir pan.).

Kaina

Nufilmuoti ir sumontuoti gerus vestuvių video – nėra labai pigu. Ir už profesionaluma, kaip ir bet kur gyvenime, reikia mokėti. Pasiūlymus nufilmuoti vestuves pusvelčiui turėtumėte vertinti labai atsargiai.

Tikslią kainos ribą pasakyti labai sunku, nes vestuvių operatorių kainos labai svyruoja, bet galima tvirtinti, kad profesionalus vestuvių filmavimas kainuoja panašiai kiek profesionalus vestuvių fotografavimas. Reikia turėti omenyje, kad daugelis video ilgą laiką po filmavimo apdirbami bei montuojami specialia brangia įranga. Tad nufilmuoti – tai tik maža darbo dalis, palyginus koks darbas laukia paskui.

Technika

Taip pat verta pasidomėti, kokia įranga bus filmuojama. Jeigu Jūs esate susipažinęs su video technika, tuomet galite paklausinėti plačiau. Mes atsakysime į visus klausimus, o galime ir patarti, jei planuojate įrangą įsigyti patys.

Labai svarbu paklausti, kiek operatorių dirbs. Vienas žmogus nėra pajėgus užfiksuoti viską, kas vyksta šventės metu. Du – kur kas geresnis pasirinkimas. Du operatoriai  sumažins šansus, kad kažkas bus praleista ir neįamžinta.

Žemiau pateikti faktai kalba patys už save: šiandien naudojimasis skaitmeniniu fotoaparatu turi daug daugiau naudos, ir pranašumai – akivaizdūs.

  • Paprastumas. Skaitmeninė vaizdo medžiaga gali būti akimirksniu perkelta į kompiuterį ar netgi nusiunčiama belaidžiu būdu. Vaizdo medžiagą galima peržiūrėti, o kai kuriais atvejais net redaguoti dar jai esant skaitmeniniame fotoaparate. Netinkama medžiaga gali būti ištrinta tuoj pat, be didesnio vargo – vos spustelėjus pasirinktą funkciją.
  • Galinga atmintis. Turėdamas multi-gigabaitinę laikmeną, fotoaparatas gali savo atmintyje išlaikyti gausybę nufilmuotų kadrų.
  • Daugybė funkcijų. Filmavimas fotoaparatu palengvina darbą ir taupo laiką. Turėdamas tokias programas, kaip triukšmo ar drebėjimo mažinimas, veidų atpažinimas (kai kurie net šypsenos atpažinimas), fotoaparatas filmavimą pavers malonumu, o ne kankinančiu darbu.

 

Montavimas ir galutinė versija

Video montavimas – labai svarbi dalis. Kokybiškas montavimas gali ir iš vidutiniško video padaryti gerą. Svarbu užduoti šiuos:

  • Už kiek laiko bus galutinis produktas?
  • Ar galėsite gauti daugiau nei vieną video versiją? Pavyzdžiui, pilną versija ir 5 minučių santrauką.
  • Kokios detalės bus įtrauktos “gyvu garsu” t.y. ilgame filme girdėsite ne parinktą audio takelį, o gyvą garsą. DĖMESIO! AuraStudio visas panašias detales aptaria specialiose anketose ir jas dar kartą išanalizuoja prieš šventę bei naudoja filmo montažo metu.

 

Užpildytas : Uncategorized

Palikite atsiliepimą arba komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Privalomi laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>